Pytania

dziewczyna z laptopem na kanapie dziewczyna z laptopem na kanapie

Rozważam montaż klimatyzacji w moim mieszkaniu, jednak chciałabym mieć ją tylko w sypialni. Czy takie rozwiązanie jest możliwe?

Oczywiście. Ma Pani do wyboru albo klimatyzator stacjonarny typu split, albo przenośny monoblokowy. Zaletą tego ostatniego jest to, że może go Pani przetransportować między poszczególnymi pomieszczeniami.

Chciałbym zlecić montaż klimatyzacji Państwa firmie, ale nie mieszkam w Poznaniu, tylko w Kórniku. Czy to nie za daleko?

Absolutnie nie. StageWay bezpłatnie świadczy usługi montażu klimatyzacji w promieniu 50 km od Poznania.

Ile wynosi okres gwarancji na klimatyzatory sprzedawane przez Państwa firmę?

Gwarancja na sprzedawane przez nas urządzenia upływa po 7 latach. Utrzymanie gwarancji jest możliwe, gdy regularnie poddaje się ją serwisowaniu.

Zauważyłem, że ostatnio moja klimatyzacja działa słabiej, a z jej otworów wydostaje się brzydki, piwniczny zapach. Co robić?

Przede wszystkim jak najszybciej nas wezwać, byśmy mogli przeprowadzić jej odgrzybianie. Takie objawy świadczą bowiem o tym, że w Państwa klimatyzacji rozwija się pleśń. Wdychanie jej zarodników jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. By tego uniknąć, należy systematycznie poddawać klimatyzację przeglądom, nawet po upływie okresu gwarancyjnego.

Planuję budowę domu i zastanawiam się nad zamontowaniem w nim powietrznej pompy ciepła. Obawiam się jednak, jak poradzi sobie ona w zimie.

Wyjaśniamy: choć wydajność powietrznej pompy ciepła może w okresie zimowym minimalnie spadać, ma ona zdolność pobierania ciepła z otoczenia nawet wówczas, gdy temperatura na dworze wynosi mniej niż -20 stopni Celsjusza. Są to parametry wystarczające do ogrzewania budynków powietrzną pompą ciepła w panującym w Polsce klimacie.