Serwis
klimatyzacji
Poznań

dziewczyna z pilotem od klimatyzacji czeka na serwis klimatyzacji dziewczyna z pilotem od klimatyzacji czeka na serwis klimatyzacji

Serwisowanie klimatyzacji jest bardzo istotne z wielu względów. Po pierwsze, producenci uzależniają od niego zachowanie warunków gwarancji. Po drugie, okresowy przegląd klimatyzacji pozwala zawczasu zapobiec poważnym awariom, które nie tylko obniżyłyby komfort użytkowania urządzenia, ale mogłyby wręcz uniemożliwić korzystanie z niego. Dlatego nawet po upływie przewidzianej przez producenta gwarancji warto powierzać swoje klimatyzatory opiece fachowców, by móc cały czas cieszyć się optymalną temperaturą w pomieszczeniu.

Serwisowanie klimatyzatorów
– krok po kroku

Jeśli jesteś zainteresowany tym, w jaki sposób dokonujemy przeglądu Twojej klimatyzacji, poniżej wymieniamy najważniejsze czynności wykonywane w jego trakcie:

  • ocena stanu filtrów i ich ewentualna wymiana;
  • przegląd parownika;
  • przegląd sterowników;
  • ocena stanu połączeń układów;
  • przegląd instalacji;
  • przegląd obudowy;
  • sprawdzenie stanu czynnika chłodniczego i ewentualne jego dodanie.

Serwisant dokonuje czyszczenia i dezynfekcji urządzeń: obudowy klimatyzatora, parownika i skraplacza. Prawidłowe czyszczenie klimatyzacji jest konieczne, aby zapobiegać jej zagrzybieniu.

Odgrzybianie klimatyzacji
– na czym polega?

Jeżeli mimo wszystko zdarzy się, że we wnętrzu klimatyzatora zaczęła namnażać się pleśń, trzeba jak najszybciej zacząć działać. Wdychanie wydostających się z urządzenia zarodników grzybów jest niebezpieczne dla zdrowia zarówno ludzi, jak i przebywających w pomieszczeniu zwierząt. Jeżeli zatem poczujesz, że zamontowana w Twoim domu klimatyzacja ostatnio chłodzi słabiej, a na domiar złego wydostaje się z niej zapach stęchlizny, skontaktuj się z nami, by zamówić usługę odgrzybiania.

serwis klimatyzacji poznań

Co zrobimy po przyjeździe? Jest kilka metod na pozbycie się grzybów z klimatyzatora:

  • czyszczenie pianką – polega na spryskaniu urządzenia preparatem grzybobójczym w postaci pianki; taka konsystencja specyfiku sprawia, że nie spływa on, tylko trzyma się odpowiednio długi czas na pokrytych nim częściach klimatyzatora;
  • ozonowanie – metoda ta pozwala na pozbycie się zarodników pleśni z powietrza;
  • metoda ultradźwiękowa – polega na użyciu urządzenia, które emituje dźwięki o częstotliwości 1,7 MHz; to powoduje, że użyty wówczas płyn zamienia się w parę, która dociera w najdalsze zakamarki odgrzybianego urządzenia.

Pamiętaj!

Serwis klimatyzacji należy wykonywać dwa razy do roku, najlepiej we wrześniu-październiku i marcu-kwietniu. Czyszczenie filtrów klimatyzatora powinno odbywać się co trzy miesiące i może być wykonywane samodzielnie przez użytkownika.